top of page

Avangard stil

Ülkemizde çok kullanılan ama büyük ölçüde yanlış kullanımlara şahit olduğumuz avangard stilden bahsetmek istiyorum biraz.🌟Klasik,lüks,gösterişli bir ifadesi vardır.Bunu hepimiz biliyoruz.Peki uygularken ne gibi hatalar yapıyoruz?

İhtişamı hakim kılarken abartılı, karmaşık ve yorucu bir imaj belirlemek en belirgin durum aslında. Bunu uygularken amaç görkemli mekanlar yaratmaktan sapıp yorucu bir atmosfere sahip olmak oluyor.


🌟Bu stilde ahenkli bir şekilde; İşlemeleri, oymalı mobilyaları, cesur renk kombinasyonlarını, parlak yüzeyleri ve ayrıntılı aksesuarları tercih edebilirsiniz.🌟Bu stili vurgulayan parçalar olarak geniş, göz alıcı ve süslü avizeler , klasik oymalı çerçeveler, gold ya da gümüş renklerinde ayaklı ya da masa şamdanları, klasik saatler, perde topuzları, kruvazeli ışıltılı perdeler, kristal aydınlatmalar ya da vazo gibi objeleri sayabiliriz.🌟 Mobilya olarak geniş,büyük,oymalı mobilyalar tercih edilir.


💡Mimar notu:Avangardı evinize uygularken renk uyumuna ve geçişlerin göz yormamasına dikkat edilmeli,mekan yer yer daha yalın objelerle harmanlanıp denge kurarak bu etkiye ulaşabilmenin daha kolay olduğunu düşünüyorum.Kısaca asıl olay abartmadan görkemi yakalamakta.

22 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

DEPREME PERDE

תגובות


bottom of page