top of page

Evlerimizin bonus mekanı:Balkonlar

Evlerimizin dışında bir o kadar da içinde olan, iyi değerlendirildiğinde harika alanlara dönüşen bonus mekanlardır balkonlarımız.

Bu noktada göz ardı edilen birkaç şeyi paylaşmak istiyorum;


Küçük balkonum var burası kullanılmaz diye düşünmeyin.Öyle bir kullanılır ki sonrasında hep balkonda vakit geçirmek isteyebilirsiniz.


Küçük balkonumu nasıl işlevli hale getirebilirim ve bunu az maliyetle nasıl yapabilirim diye düşünmek gerekirse,


Öncelikle küçük mobilyalar tercih edilmelidir.Bu bir masa-sandalye,rahat koltuklar-sehpa veya ahşap bir divan olabilir.Divan için paletler veya eski ahşap sandıklar üzerlerine minder koyarak iş görecektir.Gelelim yer döşemelerine başlıca yaratmak istenen etkiye göre ister yapay çim,ister deck döşeme plakaları veya yapışkanlı yer karoları az maliyetli çözümlerdir.


Ortamı hareketlendirmek adına birkaç yeşil bitki,kırlentler ve tarzınıza uygun aksesuarlar eklendiğinde bu iş tamamdır.


Kapalı balkonunuz varsa eğer,

su alma ihtimali düşük olduğu için farklı işlevlerde kullanabilirsiniz.Marangoza kestirip cilalatacağınız ahşap bir plakayı monte ettirerek çalışma köşesi yaratabilirsiniz.
Bir divan ve sevdiğiniz içecekleri koyabileceğiniz bir dolapla özel misafirlerinizle veya yalnız keyif yapılacak bir alan yaratabilirsiniz.
Evinizde yer sıkıntısı varsa çamaşır makinesini kapalı balkona taşıyarak yıkama ve kurutma işlerini halledebileceğiniz kapalı bir alan yaratabilirsiniz.

Aslında burada yapacağınız tasarımı belirleyen ana etmen, balkonda nasıl vakit geçireceğiniz ve ne amaçla kullanacağınız.Biz en çok bilinmezlik yaratan iki yer olan küçük ve kapalı balkonlardan bahsetmek istedik.


28 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

DEPREME PERDE

Comments


bottom of page