top of page

HAYALİ BÖLÜCÜLER!- İÇ MEKANDA PERDE KULLANIMI

Güncelleme tarihi: 31 Eki 2021


Bölücüler? Ve bunun perdeyle alakası ne diye düşünebiliriz. Hepimizin bildiği ve günlük hayatında kullandığı gibi perdeleri sadece pencerelerimizde değil birçok alanda kullanmamız oldukça mümkün! Daha modern ve ferah alanlar için mekanlarımızı perdelerle destekleyebiliriz.

Artık mekanlarımızı birbirinden ayırırken veya çözümlerken duvarlar arasına sıkışmayıp, evlerimizde dar koridorlara bile gerek kalmayabilir.

Hatta istediğimiz zaman bulunduğumuz mekanları tek bir hareketle genişletebiliriz. Bize böyle imkanlar sunan bir tasarımdan bahsediyoruz!

Mekanlarda perdelerin kullanımı bize aynı zamanda daha çağdaş bir tasarımı yansıtıyor. Aslında bir bakıma sürekli bağlı kaldığımız sınırların dışına çıkıyoruz.

Çoğumuzun bu tasarımlar hoşuna giderken güvenli alanımızın dışına çımayı pek tercih etmiyoruz maalesef. Ancak bize çok fazla imkan sunulduğunun farkına varıp daha çağdaş tasarımlara adım atabiliriz...

Peki sadece evlerimizde mi kullanabiliriz? Tabii ki hayır, aklınıza gelebilecek her alanda kullanabiliriz. Perdelerin bu amaçla kullanımını gösteren bir çok tasarım mevcut, bunlar bazen bir restoran bazen bir müze olarak karşımıza çıkıyor hatta sokaklarda bile!

Ben düzeni seviyorum daha simetrik tasarımlar istiyorum ama aynı zamanda bu kullanımlar hoşuma gidiyor derseniz, elbette daha simetrik tasarımlar görebiliriz.


Bizi belirli kalıplara sığdıran düşüncelerden kurtulup, bakış açımızı genişletmek bizi her zaman oldukça ileriye taşıyacaktır. Kalıplara sığmayı bırakalım mı?349 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

DEPREME PERDE

Comments


bottom of page