top of page

Karanlık ve mükemmel tasarım

Güncelleme tarihi: 30 Eki 2021

Bu karanlık, dramatik ve davetkar ev

El yapımı hazineleri lüks tasarım parçalarıyla birleştirir.

Siyah beyaz sanat eserleri, ev sahiplerinin istediği erkeksi ve dramatik etkiyi yaratmada önemli bir rol oynar.

Serge Moy'dan zemin lambası. Dedar perdeler. Halı Fas'tan. Şöminenin üzerindeki fotoğraf, Paris'teki Berthét Aétoires Galerisi'nden Antoine Schnek tarafından çekildi.

Hans J. Wegner'in Flag Halyard koltuğu ince yünle tamamlandı.

Abajur, şöminenin üzerinde bir şarap şişesi taşıyor, Maison Martin Margiela. Eşleşen mavi koltuklar bir bit pazarında bulundu ve tasarımcı Pierre Gabriel'in bakış açısıyla restore edildi.

Mustique kanepe, Lema'dan Gordon Guillaumier tarafından seçildi. Heykeltıraş ve tasarımcı Isamu Noguchi, klasik sehpayı temsil ederken, 1950'lerin temsilcileri olarak köşede duran Eero Saarinen'in zarif lale sehpası oturma odasını temsil ediyor.

Erkeksi ve zarif. İç mimar Pierre Emmanuel Martin, ortağı Stephane Garutin ile Fransa'nın Lyon kentinde paylaştığı evi tanımlamak için bu iki kelimeyi seçti. Siyah duvarları, pervasız detayları ve sade tavırlarıyla insanı kendine çekiyor. Martin ve Garutin'in yaşam alanlarında böylesine kesin ve tutarlı bir çizgiyi koruyabilmeleri tesadüf değildir; Ne de olsa tasarım danışmanlığı da yapan Maison Hand'in arkasındaki iki yaratıcı güç onlar.

Koyu gri ve lacivert duvarlar bu dramatik erkeksi etkiyi yaratan ana aktörlerdir. Beyaz boyalı tavan kirişleri, gümüş tonlu duvarlarla keskin bir kontrast oluşturuyor.

İkili, çok zengin bir el yapımı tekstil ürünleri yelpazesi, Avrupa ve dünyadaki küçük ve büyük açık pazarlardan toplanmış parçalar ve lüks sektör tasarım çalışmaları sunuyor. Pierre Emmanuel şöyle açıklıyor: "Ünlü markaların bitişik koleksiyonlarından ziyade belirli yaşam tarzlarıyla ilgileniyoruz. Parçaların farklı kültürlere ve dönemlere ait olmasına önem veriyoruz."

Kaynak: Maison Française

94 görüntüleme1 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

DEPREME PERDE

1 commentaire


Yazılarınızı beğenerek takip ediyorum, harikasınız!!

J'aime
bottom of page