top of page

Pantone 2022 : Değişimin Rengi Very Peri


Pantone tarafından "mavinin menekşe tonu" olarak tanımlanan Very Peri, 2022 için yılın rengi seçildi. Mor ton, metaverse'in yükselişinin yanı sıra koronavirüs etkisiyle birleştirildi.Bu yıl renk seçmek yerine renk tasarlayarak bir farklılık oluşturan Pantone tarafından Renk Enstitüsü Başkan Yardımcısı Laurie Pressman, Yılın Rengi programının başlatılmasından bu yana 23 yıl sonra ilk kez “Pantone, gerçekleşen küresel inovasyonu ve dönüşümü yansıtan yepyeni bir renk yarattı '' diyerek değişimi ifade ediyor.Pantone Renk Enstitüsü İcra Direktörü Leatrice Eiseman, "Yeni bir renk bulmak bizim için gerçekten önemliydi. PANTONE 17-3938 Very Peri seçimi, güvenilir ve sevilen mavi renk ailesine yeni bir bakış açısı ve vizyon getiriyor. Very Peri, yaratıcılığı ve yaratıcı ifadeyi cesaretlendiren canlı, neşeli bir tavır ve dinamik bir duruş sergiliyor" dedi. Bu yeni kırmızı-mor tabanlı mavi renk tonunun karmaşıklığı, önümüzde uzanan geniş olasılıkları vurguluyor. Uzun bir izolasyon döneminden çıkarken, Very Peri, günlük yaşam anlayışımızın değiştiği, fiziksel ve dijital yaşamlarımızın daha iç içe geçtiği, içinde yaşadığımız dönüştürücü zamanları temsil ediyor.
YAŞAM ALANLARINIZDA YILIN RENGİNİ KULLANMAYA NE DERSİNİZ ?Evinizde yeni değişiklikler arayışındaysanız, bunu 2022 yılının rengi ile başarılı bir şekilde yansıtabilirsiniz. Bunu ton geçişleri kullanarak duvar renklerinizi değiştirerek kurgulayabilir, aynı zamanda koltuk ve berjerlerinizde de bu rengi kullanarak salonunuzda başarılı bir ambiyans sağlayabilirsiniz.


Arka fonda tamamlayıcı olarak kullanacağınız bu renk, yine mekanda dinamik bir görüntü yakalamanızı destekleyebilir. Very Peri rengi içeren tablolar, duvar panoları, kırlentler de dahil ederek evinizde bu rengi rahatça kurgulayabilirsiniz.Not : Görseller alıntıdır.150 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

DEPREME PERDE

コメント


bottom of page