top of page

Tasarımlarımıza uygun renk seçimlerini nasıl yaparız? -Adobe COLOR


Renk iletişimdir. Renk duygudur. Renk, tasarımcıların ruh halini, etkileşimi ve ürünlerle olan ilişkiyi etkilemek için kullandıkları güçlü bir araçtır. Adobe Color, Adobe Capture ve Creative Cloud Libraries ile Pantone renk paletleri için ilham bulmak ve tasarım iş akışınızı basitleştirmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Pantone renkleri, tasarımcıların üretim projeleri için tutarlı renk iletişimi elde etmelerini ve tasarım çalışmalarına duygusal bir bağlantı oluşturmalarını sağlar.


Şimdi, baskı veya çıktı projeleriniz için mükemmel renk alanını veya temayı bulmanız gerekiyorsa, Adobe Color'daki yeni genişletilmiş özellikler, Pantone renk alanı temalarını Creative Cloud Libraries aracılığıyla Photoshop, Illustrator ve InDesign kreatif projelerinize içe aktarmanıza ve paylaşmanıza yardımcı olacaktır. Pantone temaları oluşturma ve kaydetme işlevi, RGB, CMYK, Lab ve HSB renk modellerini doğrudan color.adobe.com 'daki kitaplıklara kaydetme yeteneğiyle birleşir. Bu, gerçek dünya yaratıcı çıktısı için Pantone spot renklerinden çizim yaparak uygun renk alanı değerlerini, renk tonlarını, tonlarını ve tonlarını kolayca iletebileceğiniz anlamına gelir.Özel Pantone eşleşmeleri oluşturma

Adobe Renk ve Yaratıcı Bulut Kitaplıkları ile Pantone renk örneklerini hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz - başlamak, önce mevcut bir renk teması oluşturmak veya seçmek için. Renk temanızın altında Pantone Matches menüsünü bulun ve oluşturmak istediğiniz Pantone Book türünü seçin. Adobe Color, renk temasını otomatik olarak Pantone renklerine dönüştürür. Daha sonra Pantone temasını doğrudan kişisel Kitaplığınıza ekleyebilir veya () bir ASE (Adobe Swatch Exchange) dosyası veya .jpeg resmi mevcut yaratıcı projelerinize entegre etmek için renk bilgileriyle indirebilirsiniz.

ASE Pantone renk uzay dosyaları Creative Cloud Libraries ve uygulamalar arasında taşınabilirdir, ancak yalnızca yazdırma, tekstil ve üretim projeleri için kullanılan Adobe uygulamalarında çalışır. Pantone renk temalarınızı Photoshop'taki Kitaplıklar paneline eklemek için renk örneği temasını çift tıklatarak etkin renk seçiminize ekleyin; Illustrator ve InDesign'da temayı sağ tıklatın ve "Renk Örneklerine Tema Ekle"yi seçin.

Renk alanları oluşturma

Adobe Color ile tam renk paletleri oluşturup özelleştirerek tasarım iş akışınızı daha verimli hale getirebilirsiniz. Oluştur sekmesinin altında, renk düşüşlerinizi seçmek için renk tekerleğini kullanın. Renk örneği renklerinizi özelleştirmek için renk damlalarını sürükleyin veya renk temaları oluşturmak ve bunları istediğiniz Pantone renk örneği kitabına dönüştürmek için Renk Uyumu Kuralları'nı temel bir renge uygulayın.

Fotoğraflardan ve görüntülerden de ilham alabilirsiniz. Bir görüntü yükleyerek ve bir renk ruh hali seçerek renkleri ayıklayın. Renk örneğini özelleştirmek, doygunluğu, renk tonlarını ve tonları düzenlemek ve kitaplığınıza kaydetmek için renk seçicileri taşıyın.

Dijital içeriği yakalamak ve renk temaları (ve diğer yaratıcı varlıklar) oluşturmak için Android ve iOS cep telefonunuzda veya tabletinizde Adobe Capture mobil uygulamasını kullanın. Etrafınızda günlük nesnelerin ve dokuların fotoğraflarını çekin ve renkleri onlardan çekmek için uygulamayı kullanın. Doğrudan Yakalama'da düzenlemeler yapın ve görüntüleri ve renk temalarını Kitaplıklarınıza itin. Dijital tasarımcılar için renk değerlerine erişme

İster dijital ister web tabanlı içerik tasarlıyor veya kodluyor olun, kod tabanınıza kolay entegrasyon için standartlaştırılmış renk değerlerini CSS, LESS, SASS ve XML formatlarında hızlı bir şekilde kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Adobe Color, projeye hazır ve düzenlenmesi kolay web tabanlı HEX, RGBa ve HSLA değerleri sağlar. Tüm dosya biçimleri ve renk değerleri, özelleştirileb


ilir gösterimler olan yorumlanmış bölümlerle birlikte gelir.

Ayrıca, yeni açık veya koyu modları kullanarak görüntüleme tercihlerinizi özelleştirebilirsiniz. Bu, renk temalarını hem açık hem de koyu arka planlara göre görselleştirmenize yardımcı olacaktır.

Adobe Color ile Pantone dünyasını ve daha fazlasını keşfedinEk yaratıcı ilhama mı ihtiyacınız var? Adobe Color ekibinin adobestock, behance ve Adobe tasarım topluluğunun içeriklerini içeren elle seçilmiş içeriği için Color.Adobe.com'ndaki Keşfet sekmesini ziyaret edin. En Popüler, En Çok Kullanılan, Yaratıcı Proje, Stok Fotoğraflar ve daha fazlalarına göre filtreleyebileceğiniz binlerce renk kombinasyonuna göz atın. Adobe Color aramaları, bağlamsallaştırılmış güçlü aramalar için yapay zeka ve makine öğrenimi kullanır. Konsept terimlerini ayarlayarak, ruh haliyle ve projeyle görüntüleri ve renk paletlerini arayın ve Adobe Sensei'nin renk temalarını ve görüntüleri sizin için küratörlüğünü yapsın.

Adobe Color'ın yeni Pantone temaları ile tasarımcılar, üretim boyunca doğru renk eşleştirmesi sağlayan baskı ve üretim projeleri için renk kararlarını ve bilgileri etkili bir şekilde iletebilir. Pantone renk paletleri için işbirliğine dayalı tasarım iş akışınızı bugün basitleştirmeye başlayın ve Adobe Color, Adobe Capture* ve Creative Cloud Libraries ile tasarım projelerinize hayat getirin.592 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

DEPREME PERDE

Comments


bottom of page