top of page

2023 Mutfak Trendleri

Yeni yılda uygulamak isteyeceğiniz ev profesyonellerinin önerdiği 10 mutfak trendi;


2023 mutfak trendleri iç mekanlarınıza ayrı bir hava katacak;

Trendler ve hevesler yükselir ve düşer, ancak bazı çığır açan tasarımlar sonsuza kadar olmasa da bir süre kalır. 2023'ün en önemli iç tasarım trendleri arasında her ortamda işe yarayacak zamansız stiller yer alıyor.


1. IŞIK Olsun


2023'ün tüm mutfak trendleri daha hafif ve daha aydınlık alanlara doğru ilerliyor. Bu nedenle, tasarım veya son görünüm ne olursa olsun, oda güneş ışığı ile dolu olacaktır. Bununla birlikte, ışığı en üst düzeye çıkarmak bir süredir popüler bir mutfak trendi olmuştur. Bununla birlikte, devasa pencereler, açık tonlar ve yansıtıcı mat malzemeler önümüzdeki yıllarda ışıltıyı daha da artıracaktır.


2. Mutfak Davlumbazını Düşünün


İster minimalist ister geleneksel, bir davlumbaz kendini ifade eder. Bu tasarımlar, mutfak davlumbazını öne çıkarmanın eğlenceli ve yaratıcı yollarını vaat ediyor. Ancak aynı şekilde, 2023 için mutfak yenileme fikirleri de minimal ve entegre stillere yöneliyor. Bunlar, özellikle ileri görüşlü geleneksel ve çevrimiçi mutfak tasarımlarında görünmez görünüyor.


3. Aile Odaklı


Konut tasarımlarında aile için yeterli oturma düzenine sahip rahat mekanlar ön plana çıkıyor. Bununla birlikte, konfor ve stilin dengelenmesi, geleceğin aile dostu alanları için hayati önem taşımaktadır. Üstelik dört ayaklı aile üyeleri de bir yer kaplıyor. Geliştirilmiş mutfak adaları, özenle yerleşik evcil hayvan besleme istasyonları ile birlikte gelir. Bunlar, bir mutfak adasına veya bir yan dolaba uydurmak için harikadır.


4. Mini Üst Düzey


Özellikle kısa süreli kaçamaklar için kısa süreli kiralamalar lüks bir şekilde yenileniyor. Küçük bir ısmarlama iç mekan yaratmak, hiç şüphesiz kiralık tatil yerinizin çekiciliğini artırır. Ama aynı zamanda bir mutfak tadilat kılavuzuna bağlı kalmayı da kolaylaştırır. Küçük ölçekli lüks bir mutfak için ihtiyacınız olan tek şey, açıklamalı kaplamalarla süslenmiş bir dolap köşesidir.


5. Ekosentrik Tasarım


Organik, çevre dostu yeşil tasarımda bir artış görmeyi bekleyin. Geri dönüştürülmediği sürece plastik bitti ve doğal, sürdürülebilir kaynaklı malzemeler geldi. Tasarımın çevresel etkisine ilişkin farkındalığın artmasıyla, yeşil hareketin kalıcı olacağı kesin. Aynı şeyi yapmak için etik kaynaklı ve çevre dostu malzemeleri tercih edin.


6. Malzemeleri Çeşitlendirin


İki tonlu ahşap mutfaklar popülerlik kazanıyor, ancak onu çekici kılan kontrasttan daha fazlası. 2023 için mutfak yenileme fikirleri, çok malzemeli mutfaklarda bir artış öngörüyor. Bu, ahşap, taş ve seramiğin yeni ve yaklaşmakta olan ortamların yanında yer alacağı anlamına gelir. Sonuç kesinlikle görsel ve dokusal olarak hoş olacaktır.


7. Yerden Tasarruf Sağlayan Dolaplı Mutfak


2023'te mutfak trendleri, kompakt iç mekanlardan en iyi şekilde yararlanıyor. Yüksek nüfuslu metropoller her zaman yerden tasarruf sağlayan ve yenilikçi tasarımlara ihtiyaç duyar. Sonuç olarak, kaçak mutfaklar dar alanlarda popüler hale geldi. Bu, bir odanın birden fazla işleve sahip olabileceği anlamına gelir.


Yukarıdaki odadaki gibi ahşap bir panjur, gündüzleri bir yatağı, geceleri ise mutfağa kayarak kapatabilir. Bu tasarımlar o kadar şık ve minimaldir ki standart bir gömme dolaba sığarlar. Bu nedenle, yenilemek istiyorsanız, uzay açısından akıllı alternatiflerden birini düşünün.


8. Vintage


Sahip olduklarınızdan en iyi şekilde yararlanın. Kulübe tasarımı gibi bazı stiller geri dönüş yapıyor, bu da diğer ayrıntıları basitçe modernize edebileceğiniz anlamına geliyor. Bunu akılda tutarak, aydınlatma ve dolaplar her zaman bir iç mekanı güncellemek için büyük bir potansiyele sahiptir.


9. Ex-show Mutfağı


Eski showroom tasarımları sayesinde ikinci el mutfak satın almak mümkün hale geliyor. Trend olan şeylerin ön saflarında yer alan eksiksiz bir mutfak satın alabilirsiniz. Bu şekilde, ürünleri yeniden kullanmanın yanı sıra maliyetleri düşük tutacaksınız. Mali açıdan akıllıca ve çevre dostu bir seçenektir.


10. Karakter Dolu Tasarım


2023 mutfak tasarımı ve tezgah trendleri, her zamankinden daha fazla kişiselleştirmeye olanak tanıyor. Dolaplar veya duvar rengi değilse, yüzeyler iç mekana karakter katabilir. Her yıl yeni seçeneklerimiz olsa da, görünüşe göre tasarım dünyası nötr, sakinleştirici tasarımlara doğru kayıyor ve arada sırada ilgi görüyor. Derin damarlı bir tezgah, 2023'te alanınızın ihtiyaç duyduğu şey olabilir.


 

Kaynak: https://www.decorilla.com/online-decorating/kitchen-trends-2023/#more-61838
57 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

DEPREME PERDE

Comments


bottom of page