top of page

İÇMİMARİ STİLLER VE KONSEPTLER -HOLLYWOOD GLAM

Sadece “Hollywood Glam” kelimelerini duyduğunuzda bile aklınız başka bir zamana geri döner. Yaldızlı aynalar ve ışıltılı avizelerle dolu bir oda hayal edebilirsiniz.

Adına sadık kalınarak, glam tarzı 1930'lara kadar uzanıyor, birçok kişi tarafından Hollywood'un "Altın Çağı" olarak kabul ediliyor. Hollywood Regency veya Regency Moderne olarak da bilinen Hollywood Glam, kulağa tam olarak nasıl geliyorsa öyledir, tepeden tırnağa dekadan ve muhteşemi kucaklayan bir dekor.

Tarzın öncülerinden en az birinin Hollywood ile bir geçmişi var. William “Billy” Haines, ancak oyunculuk kariyeri kısa kesildikten sonra tasarıma döndü. O zamandan beri, Billy Haines ve kurucu ortaklar Dorothy Draper, David Hicks ve Billy Baldwin en çok tarzla ilişkilendirildi.


Hollywood Glam dekoru tam olarak Art Deco ve Mid Century Modern pratikliğine saygı duruşunda bulunan, gerekli yüksek parlaklıkta lake kaplamalar, metalikler ve zengin kumaşlarla aşılanmıştır. Dramatik, şehvetli, çağdaş, düzenli ve hassas ve zorlu bir karışımla baştan sona kurgulanmış, çekiciliği zamansız bir ortam için tasarlanmış. Çok daha fazla ifade özgürlüğüne sahip bir iç tasarım stili.

Bir odayı Hollywood Glam'i göz önünde bulundurarak döşerken, onu uygun hale getirmek için hatırlamanız gereken üç güçlü işaret vardır:

  • Mid Century Modern gibi, bu iç tasarım stili tamamen pürüzsüz, güzel görünümlü çizgiler ve düzenli yüzeylerle ilgilidir. Hayat dolu dekoratif aşırı parlak aksesuarlarla fark yaratın.

  • İkincisi, ipekten kürke kadar gür, durgun tekstiller ve dokularda enerji olduğu için rahatlığın geldiği yer kumaşlardır. Ancak Mid Century Modern'in aksine, burada zengin bir faktör karışımıyla ekstra eğlenceye sahip olursunuz. Bazı Louis IV sandalyeler, süslü Art Deco telkari parçalar, mod tarafından uyarılmış 60'lar dönemi mobilyalarının ipuçları ve doğrudan yenilikçi silüetler.

  • Ve bir Hollywood Glam oturma odasından bir mutfağa kapanış, her şey bitirmekle ilgili. Pürüzsüz bir zarafetin ömür boyu sürmesi için yansıyan, lake mermer ve aşırı parlak yüzeyleri düşünün.

Hollywood Glam tamamen dokunulabilir bir cazibe ile ilgilidir, saten, ipek, kürk, deri gibi peluş kumaşları ve dağınıktan ipliğe kadar sayısız renklendirmede kadife kumaşları tercih edin .Ve sıra dışı olmamakla birlikte, benzersiz alanlar, enerjiyle dolup taşan bir açıklama yapmak için olağanüstü noktalardır. Dürüstçe unutulmaz bir Hollywood Glam iç mekanı için tasarımı şaşırtıcı kumaşlarla yükseltme yöntemlerini unutmayın. Hollywood Glam iç mekan halıları için iki tonlu Yunan anahtar desenlerini veya ton tüylü veya koyun derisini tercih edin ya da renkli bir zebra baskısı ile tamamlayın.

Nötr tonlu bir odayla başlayın ve mimari unsurları vurgulamaya dikkat edin. Lüks ve dekoratif dramayı birincil odak noktası haline getirin. En sevdiğiniz parçalarınıza ışık tutmak için dikkat çekici kontrastlara gidin. Bu iç mekan stili tek bir döneme veya harekete bağlı olmadığından, keşifçi olun ve aksesuarlarla eğlenin. Süs ekstraları, mevcut Hollywood Glam iç mekanına uyum sağlamak için zengin ve benzersiz olmalıdır. Yine, uygun ruhu canlandırmak için kristal, mermer, taş ve aşırı parlak aksesuarlara gidin. Düz çizgiler ve temiz yüzeyler ile basit armatürleri ve mimari faktörleri koruyarak, aksesuarlarda özel bir çevre yaratabileceksiniz. Detaylar yaşam tarzları ve duyurularla dolu olmalıdır.214 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

DEPREME PERDE

Comments


bottom of page