top of page

Yer ve Duvar Karosu Tasarımı Hakkında İpuçları

Şık, pratik ve doğru karo seçimi, evinizde kullanacağınız alan için dekorasyonun tarzını belirler ve evinizin değerini artırır. Uygulayacağınız alanda hangi doğal taş veya seramik karo kullanmanız gerektiğini ve bu alan için en iyi hangi malzemenin uygun olacağını belirlerken, eviniz için oluşturmak istediğiniz tarzı belirlemek size yardımcı olacaktır.


Yer ve duvar karosu olarak kullanılan seramik karo döşeme bütçe dostudur ve temizliği kolaydır. Doğal taş karolar ise maliyeti biraz daha yüksektir, ancak doğal ve lüks görünümlüdür ayrıca temizliği çok zor değildir.Doğal taş karo, her zaman şıktır ve tam olarak adı gibi doğal bir ortam yaratır. Doğrudan Toprak Ana’ dan ,insan yapımı olmayan, tamamen doğal bir malzemedir. Kayrak, granit, mermer, kireçtaşı, traverten ve kumtaşı gibi çeşitli farklı doğal taşlar vardır.

Seramik, tipik olarak bir fırında pişirilmiş kırmızı veya beyaz kilden yapılmış karodur. Seramik karo iki biçimde mevcuttur ; sırlı ve sırsız. Seramik karoların büyük çoğunluğu, doğal kil malzeme yüzeyinde geçirimsiz bir sızdırmazlık sağlamak için sırla üretilmiştir. Sırlı yüzey sert, su geçirmez ve leke tutmaz özelliğe sahiptir. Ayrıca, herhangi bir kaplamaya veya koruyucuya ihtiyaç duymaz. Yer ve duvar karosu tasarımı hakkında size fikir verebilecek birkaç derleme yaptık.


Traverten Karo

Traverten karo , durgun sularda ve su kütlelerinde aktif bir yolla oluşan, malzeme kireçtaşı ve mermer arasında ve her iki cinsin de özelliklerini taşıyan bir taştır. Topraksı ve doğal bir his verir.

Travertenin iç ve dış dekorasyonda kullanımının uygun olmasını sağlayan özellikler;

Kireçtaşından daha dayanıklı ve daha yüksek mukavemete sahiptir. Don ve ısı direnci yüksek, ateşe dayanıklıdır. Doğal bir malzeme olması nedeniyle çevre dostudur. Gözenekli ve düşük yoğunluklu iyi ses ve ısı yalıtımı özelliğine sahiptir.

Gözenekliliği nedeniyle kolayca kesilir ve parlatılır, kapalı gözenekler su geçirmez, kaymaz, bu nedenle banyolar için zemin kaplama olarak kullanımı yaygındır. Doğal Mermerden daha hafif ve kullanımı kolaydır.

Paslanmaz, güzel ve asil bir görünümü vardır buna rağmen maliyet olarak daha düşük bir maliyete sahiptir.

Mermer Karo

Kesilip parlatılabilen her cins taş mermer olarak ifade edilir. Mermerden üretilen karoları zeminde kullanabilir, yıllarca cilalayarak parlak bir görünüm elde edebilirsiniz. Kullanışlı, temiz ama modern bir görünüm için mutfak tezgahı ve ya mutfakta duvar döşemesi olarak kullanılabilir.

Mermer karolar hem ısıyı muhafaza edebilmek hem de görkemli ve zarif tasarımlar elde edebilmek için banyo, duş ve lavabolarda sıklıkla kullanılmaktadır. Banyoyu görkemli gösteren beyaz, açık gri, bej gibi tonlardaki mermer karoların banyolarda kullanılması tercih edilir.

Banyoyu görkemli gösteren beyaz, açık gri, bej gibi tonlardaki mermer karoların banyolarda kullanımı tercih edilir.

Seramik Karo

Ahşabın görünümünü seviyorsanız ancak fayans rahatlığına ihtiyacınız varsa, ahşap görünümlü seramik karoları deneyebilirsiniz.

Ahşap görünümlü porselen ve seramik karo , banyo zemini ve mutfak zemini olarak harikulade görünüyor.


Ayrıca bahçe ve balkon için dizaynı içinde kullanımı şahane olacaktır.


Cam Karo

Cam karo yansıtıcı yüzeyi ile bir odayı aydınlatacak, banyonuzu veya mutfak alanınızı genişletecek, duvarlarınıza benzersiz detay, renk ve çekicilik katacaktır.


Mozaik Karo

Mozaik karolar, yüzyılları kapsayan klasik tasarım trendinin bir parçasıdır. Görsel olarak ilgi çekicidir ve bir odayı dönüştürecek görsel kontrastlar sunmanın harika bir yoludur.139 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

DEPREME PERDE

Comentarios


bottom of page